A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Зозівський професійний аграрний ліцей Вінницької області

Робота психолога

Основною метою діяльності психологічної служби Зозівського професійного аграрного ліцею Вінницької області є психологічне забезпечення та підвищення ефективності педагогічного процесу, захист психічного здоров’я і соціального благополуччя усіх його учасників: вихованців, учнів, педагогічних працівників.

Практичний психолог – це педагогічний працівник, який входить до складу психологічної служби закладу, має відповідну освіту та  рівень кваліфікації і  надає психологічну допомогу всім учасникам навчально-виховного процесу у закладі освіти.

Діяльність практичного психолога спрямована на реалізацію таких завдань:

  • здійснення психолого-педагогічного супроводу учнів та учнівських груп в освітньому процесі, підвищення психологічної стійкості учнів;
  • забезпечення індивідуального підходу до кожного учня на основі його психолого-педагогічного вивчення;
  • сприяння створенню умов для формування в учнів мотивації до самовиховання та саморозвитку;
  • здійснення  профілактики алкоголізму, наркоманії, інших шкідливих звичок серед учнів, пропаганда здорового способу життя, захист від будь-яких форм фізичного або психічного насильства;
  • створення гармонійних та комфортних умов освітнього середовища, що сприяють підвищенню якості освітнього процесу в училищі;
  • профорієнтація абітурієнтів, забезпечення соціально-психологічної та професійної адаптації учнів нового набору;
  • надання психологічної підтримки всім учасникам навчально-виховного процесу у складних життєвих ситуаціях.

 

Функції практичного психолога:

  1. Діагностична: індивідуальна та групова психолого-педагогічна діагностика, виявлення причин, що ускладнюють розвиток, навчання та спілкування учнів.
  2. Корекційно-відновлювальна та розвивальна: корекція та усунення відхилень у психофізичному розвитку, поведінці учнів на основі діагностичних досліджень; розвивальна робота з обдарованими дітьми та учнівським активом; психологічний супровід дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
  3. Консультативна: індивідуальні та групові консультації з учнями, педагогічним колективом, батьками.
  4. Профілактична: проведення превентивних заходів щодо попередження девіантної поведінки учнів, профілактика конфліктів та виникнення проблемних ситуацій у навчальному середовищі, пропаганда та сприяння злоровому способу життя.
  5. Психологічна просвіта: ознайомлення учнів та педагогів з основами психології, формування психологічної культури особистості та потреби у психологічних знаннях.
  6. Самоосвітня діяльність: участь у заходах підвищення кваліфікації, науково-практичних семінарах, тренінгах, конференціях освітян.

 

Дата: від до Скинути

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень