A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Зозівський професійний аграрний ліцей Вінницької області

Правила поведінки здобувачів освіти

«ЗАТВЕРДЖУЮ»

Директор

Зозівського професійного аграрного ліцею

       В.Б.Мельничук 

 

 

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

учнів Зозівського професійного аграрного ліцею

Вінницької області

 

1.           Учні Зозівського професійного аграрного ліцею Вінницької області (далі ліцей) зобов’язані відвідувати заняття, виконувати вимоги навчальних програм і системи контролю знань, умінь і навичок.

2.           В ліцеї учням слід приходити без запізнень, не пізніше, як за 5 хвилин до початку першого уроку, ранкової зарядки, виробничого навчання.

3.           Зовнішній вигляд учня повинен бути охайним, забороняється у навчальних приміщеннях використовувати без особливих потреб верхній одяг та головні убори. У дівчат не допускається занадто відвертий одяг, велика кількість прикрас (особливо дорогоцінних). Макіяж повинен бути легким, манікюр - непомітним. Учні повинні бути дисциплінованими, дотримуватись правил людського співжиття, не допускати дій, що суперечать загальноприйнятим нормам моралі.

4.           Не можна приносити в ліцей та на його територію з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові петарди, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, наркотичні і інші засоби та отрути, а також токсичні речовини.

5.           Забороняється без дозволу майстра в/н або адміністрації залишати ліцей та його територію в урочний час. У разі пропуску занять учень повинен у тригодинний термін повідомити майстра в/н про причину відсутності, а за довготривалої відсутності - пред'явити довідку від лікаря або записку від батьків (осіб, що їх заміщують) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше десяти днів учень зобов'язаний представити довідку з медичної установи. Пропускати заняття без поважних причин не дозволяється.

6.           Учні зобов’язані дотримуватись встановленого порядку роботи ліцею:

7.           Прийшовши в навчальний заклад, учень повинен принести з собою все необхідне для навчальних занять (зошити, підручники, тощо), спецодяг для виробничого навчання, а для уроків фізичного виховання - спортивну форму і змінне взуття.

8.           При вході викладача, майстра, працівника адміністрації ліцею, а також гостей в навчальний кабінет, учні вітають його, встаючи з місця.

9.           Учні повинні заходити в клас, майстерню, лабораторію лише з дозволу викладача, майстра виробничого навчання. Не можна заходити в навчальний кабінет, майстерню, лабораторію після дзвоника. Учень, який запізнився на урок, має отримати дозвіл, щоб бути присутнім на уроці. Щоб вийти з навчального кабінету, лабораторії, майстерні під час занять також необхідно отримати дозвіл викладача чи майстра виробничого навчання. В кінці уроку учні встають тільки після того, як викладач скаже, що урок закінчено. Слід пам’ятати, що дзвінок про закінчення уроку дається для педагога.

10.         Забороняється під час уроків: жувати гумку, розмовляти по мобільному телефону або грати в ігри та робити все те, що може завадити роботі викладача або інших  учнів

11.         Якщо необхідно поставити питання викладачу або відповісти на його питання слід підняти руку та дочекатись дозволу говорити.

12.         Учень має право в коректній формі відстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань.

13.         Знаходячись в коридорах ліцею, необхідно поводити себе так, щоб не заважати іншим. Не можна бігати, штовхатись, кричати, розмахувати руками. Необхідно бути ввічливим зі своїми однолітками та педагогами. За умови виникнення конфліктної ситуації слід звертатися за допомогою до майстра в/н або представника адміністрації закладу.

14.         Неприпустимі правопорушення з боку учнів ліцею (крадіжка, псування чужих речей, державного майна тощо).

15.         Працюючи з інструментом, обладнанням, приладами, підручниками, наочними посібниками, учні повинні дотримуватися вказівок викладача або майстра виробничого навчання, а також дотримуватись правил техніки безпеки та охорони праці. У випадку виходу з ладу обладнання, інструменту, інвентарю, учень повинен одразу доповісти про це майстру, викладачу, або представнику адміністрації.

16.         Після закінчення занять потрібно навести порядок на своєму робочому місці. Під час перерви всі виходять з навчального кабінету, майстерні, лабораторії, приміщення провітрюється. Чергові учні зобов’язані в кінці занять прибрати навчальні кабінети, майстерні і лабораторії.

17. Не можна запізнюватись на масові заходи: збори, вечори і т.д. Потрібно своєчасно виконувати розпорядження осіб, відповідальних за їх проведення. Під час проведення заходу необхідно поводити себе так, щоб не заважати іншим.

18.         Якщо під час культурних заходів в актовій залі довелось будь-кого потурбувати, варто вибачитись. Проходити на своє місце в ряду, повернувшись обличчям до тих глядачів, які вже сидять. Ніколи, ні з якого приводу не потрібно вступати у суперечки.

19.         Учні повинні дотримувати правил поведінки під час відвідування гуртків у позаурочний час.

Крім того суворо забороняється:

1.  Палити, вживати алкогольні та слабоалкогольні напої (в т.ч. «енергетичні») у приміщеннях та на території навчального закладу.

2.  Користуватися під час уроків музичними плеєрами з навушниками, здійснювати дзвінки, друкувати СМС-повідомлення, використовувати мультимедійні засобами (смартфони, планшети, ноутбуки) із забороненим контентом (відео, іграми, Інтернетом, соціальними мережами, тощо).

3. Під час перерв не вмикати музичний плеєр на мобільному телефоні через гучномовець.

4.   Застосовувати ненормативну лексику у спілкуванні.

5.   Грати у азартні ігри (карти) під час навчального процесу.

6.  Демонструвати  прояви  аморального  способу  життя,  проявляти  та  провокувати  на  агресивну поведінку, принижувати гідність інших учнів.

7.  Сидіти на підвіконнях при відчинених вікнах.

8.  Псувати майно навчального закладу.

9. Здійснювати дії, що можуть бути небезпечними для життя і здоров’я самого себе та інших учнів.

Дані Правила поведінки є загальнообов’язковими для усіх учнів Зозівського професійного аграрного ліцею Вінницької області. За неналежне виконання і систематичне порушення Правил до учня застосовуються такі засоби впливу:

1.  Попередження.

2.  Особисті бесіди з учнем та його батьками (можуть проводитися директором ліцею, заступником директора з НВР, майстром в/н, практичним психологом, на засіданнях Ради профілактики правопорушень).

3.  Зобов’язання відшкодування збитків.

4.  Зобов’язання публічного вибачення.

5.  Догана (із занесенням даних у особову справу учня).

6. Відрахування з числа учнів Зозівського професійного аграрного ліцею Вінницької області. Порядок накладання дисциплінарного стягнення, відрахування з навчального закладу встановлюється його Статутом, Правилами внутрішнього розпорядку та у відповідності до чинного законодавства України.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень